KOMUNIA 2024

7 maja, godz. 18:30 – klasa III B
8 maja, godz. 18:30 – klasa III A
9 maja, godz. 18:30 – klasa III B

SPOWIEDŹ DZIECI I ICH BLISKICH:
10 maja od godz. 16:00

UROCZYSTOŚĆ KOMUNIJNA:
12 maja, godz. 10:00 – klasa III A
12 maja, godz. 12:00 – klasa III B

***

PRZYGOTOWANIE DO UROCZYSTOŚCI PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Deklaracje o zgłoszeniu dzieci do przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej rodzice otrzymali poprzez MobiDziennik Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku, są one również dostępne u duszpasterzy parafii. Rodzice składają wspomniane deklaracje do katechety, bądź w kancelarii parafialnej parafii pod wezwaniem św. Benedykta w Płocku do 22 września 2023 r.

Spotkania formacyjne dla dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą będą się odbywały po wcześniejszym ogłoszeniu w ramach ogłoszeń parafialnych, ich terminy będą również dostępne na parafialnej stronie internetowej.

W poczuciu  odpowiedzialności za wychowanie religijne dziecka   Rodzice zobowiązują się do wypełnienia następujących warunków:

• W każdą niedzielę i święto nakazane uczestniczyć razem z dzieckiem we Mszy świętej
  • Pomagać dziecku w przyswojeniu sobie obowiązującego materiału z Katechizmu,
  • Systematycznie brać udział w spotkaniach wyznaczonych przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie do Pierwszej Komunii
  • W miarę możliwości uczestniczyć z dzieckiem w nabożeństwach:
    • Różaniec (październik),
    • Roraty (Adwent),
    • Droga krzyżowa (Wielki Post),
    • Nabożeństwa majowe (maj)
  • Wspierać nasze dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia
  • Współpracować z osobą prowadzącą w parafii przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.

Odpowiedzialnymi za przygotowanie Uroczystości Pierwszej Komunii świętej są Rodzice, oraz ks. Krzysztof Stawicki, wikariusz parafii pw. św. Benedykta w Płocku.