WSPÓLNOTY

MODLITEWNE W PARAFII

PARAFIALNY ZESPÓŁ CHARYTATYWNY

2018-06-20

Zespół Charytatywny został założony w myśl istniejącego diecezjalnego „Caritas”. Jego zadaniem jest nieść pomoc osobom najbardziej jej potrzebującym, a więc rodzinom biednym, wielodzietnym, zaniedbanym, borykającym się z uzależnieniami. Stąd nadsyłane dary od „Caritasu”, Banku Żywności czy rodzin z parafii są przekazywane do tej grupy społeczności. Żywność jest wydawana w wtorki od godz. 19.00. Zespół liczący 7 osób jest zespołem bardzo zaradnym w swej działalności. Pomaga przy różnego rodzajów imprezach organizowanych przez Parafię z okazji Dnia Dziecka, rajdów rowerowych, festynów rodzinnych, wieczerzach wigilijnych, Parafiad. Zespół przydziela dla dzieci karty wyjazdowe na darmowe wakacje. Wykonywana praca czyniona jest na zasadzie wolontariatu. Przedstawiciele Zespołu biorą udział w szkoleniach, rekolekcjach, dniach skupienia organizowanych przez „Caritas”. Liderem Zespołu Charytatywnego jest Jadwiga Kania.

Wróć do listy wspólnot parafialnych…