01.07.2018

2018-07-03

XIII Niedziela Zwykła – 01.07.2018 r.

1. W niedzielę 15 lipca przeżywać będziemy Uroczystość Odpustowa ku czci św. Benedykta – Patrona naszej Parafii. Od piątku 6 lipca rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Odpustową.

1. Trwają kolejne prace przy odnowieniu ołtarza głównego. Stawiane jest rusztowanie oraz demontowanie niektórych jego elementów. Bardzo dziękuje p. Wincentemu Paszkiewiczowi za prowadzenie prac przy budowie rusztowania, p. Kościelnemu, p. Kazimierzowi, p. Andrzejowi Banach, p. Andrzejowi Kopycińskiemu i innym Osobom, które pomagają w powyższych pracach.
  2. Dziękuję p. Henrykowi Roter za przygotowanie i przekazanie elementów drewnianych na budowę rusztowania przy ołtarzu głównym.
  3. Ofiary na odnowienie ołtarza złożyli: jedna Rodzina z ul. Sannickiej-200 zł. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary
  4. Dziękuję p. Rafałowi i Jego Pracownikom za wykonanie pierwszej części parkingu przy kościele (ok. 400 m. kw.).
  5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18. modlitwy do Matki Bożej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  6. W miesiącu lipcu Kółka Żywego Różańca modlą się o oddalenie klęsk żywiołowych i błogosławione plony dla rolników.
  7. Przypominam adres do nowej parafialnej strony internetowej: parafiabenedykt.pl
  8. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Ziółkowską.