9.12.2018

2018-12-09

II Niedziela Adwentu

1. Msze św. o Matce Bożej w Adwencie, czyli Roraty będą odprawiane o godz. 00 a w niedzielę o godz. 8.30. Zapraszamy do udziału w Roratach z lampionami. Dzieci w sposób szczególny zapraszamy do udziału w Roratach w środę, a po Mszy św. zapraszamy do sali kominkowej na poczęstunek.
  2. Nasze rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 14-16 grudnia. Poprowadzi je ks. prałat Krzysztof Karolewski – misjonarz pracujący w Pskowie, w Rosji.
  3. Dziś obchodzimy XIX Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na cele misyjne.
  4. W kruchcie kościoła można nabywać świece wigilijne Caritas w cenie 6 zł-zwykła i 12 zł-kula. Nabywając świecę wigilijną pomagamy osobom najbardziej potrzebującym.
  5. Rada Mieszkańców Osiedla Radziwie zaprasza na spotkanie wigilijne, które odbędzie się w dniu 16 grudnia o godz. 17.30 na placu przed kościołem.
  6. Pan Organista zakończył roznosić opłatek na stół wigilijny. Serdecznie dziękuję wszystkim za życzliwe przyjęcie. Gdyby ktoś chciał jeszcze nabyć opłatek, to może to uczynić bezpośrednio u Pana Organisty.
  7. Ministranci rozprowadzają figurki dzieciątka Jezus oraz sianko na wigilijny stół. Dochód przeznaczony jest na wakacyjne rekolekcje w górach.
  8. Ofiary na odnowienie ołtarza złożyły Rodziny: z Dobrzykowskiej-50, ul. Wygon-300 zł. oraz z Popłacina 2 x 100 zł.  Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.
  9. Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną. Za złożone ofiary składam serdeczne podziękowania.