25.11.2018

2018-11-25

XXXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Kościelny. Jest to patronalny dzień Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Z radością informujemy że podczas Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się obrzęd obłóczyn oraz błogosławieństwo nowych 18 ministrantów. Dziękujemy ks. Łukaszowi za troskę o Służbę Liturgiczną w naszej parafii. Chłopcom życzymy wytrwałości w służbie przy ołtarzu.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16:30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się I Komunii św.
  4. Za tydzień rozpocznie się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Zbawiciela. Jest to czas przygotowania się na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wydarzenie to objawia nam miłość Boga do człowieka, która wyraża się, że Bóg posłał nam swojego Syna, abyśmy mieli życie wieczne. Szczegóły, co do przeżywania tego czasu w naszej parafii podamy za tydzień.
  5. Obraz Matki Bożej zakończył nawiedzać Rodziny przy ul. Wąskiej. W środę obraz Matki Bożej przejmą mieszkańcy  Ogrodowej. (od najniższego numeru).
  6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwy do Niepokalanego Serca NMP i za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  7. Za tydzień I niedziela miesiąca. O godz. 16.10 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  8. W tym tygodniu p. Organista roznosić będzie opłatek od godz. 15.30:

– poniedziałek – ul. Kolejowa i Kościelna

– wtorek – ul. Spokojna, Siewna i Krakówka

– środa – ul. Popłacińska, numery parzyste

– czwartek – ul. Popłacińska, numery nieparzyste

– piątek – ul. Zagroda i Wygon

– sobota ( od g. 13.00 ) – ul. Dobrzykowska numery parzyste i nieparzyste.

1. Ofiary na odnowienie ołtarza złożyły Rodziny: z Popłacińskiej-100 zł., ul. Spokojnej-100 zł., ul. Okopowej-100 zł. i siedem Rodzin z ul. Wąskiej z racji Nawiedzenia obrazu Matki Bożej-300 zł.  Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Jarosława Bor i Wandę Śniegowską.