25.02.2024 /II Niedziela Wielkiego Postu/

2024-02-24

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 r.

1. W sobotę, 2 marca o godz. 9.00 będziemy przeżywać peregrynację relikwii bł. Rodziny Ulmów. Mszy Świętej w intencji naszej wspólnoty parafialnej będzie przewodniczył Biskup Płocki Szymon Stułkowski. Wcześniej o godz. 8.20 będzie odmówiony różaniec. Serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na misje.

3. Nasze rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 10-12 marca.

4. Zachęcamy do nabycia baranków wielkanocnych Caritas w cenie 8 złotych. Kupując baranka wspieramy dzieło pomocy dzieciom.

5. W miesiącu marcu Koła Żywego Różańca modlą się w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej, aby poprzez czas Wielkiego Postu i rekolekcji dobrze przygotowała się na przeżycie Świąt Wielkanocnych.

6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

7. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa. Tytuł tegorocznego spektaklu brzmi: „Powstań i żyj”. Wyjazd odbędzie się w niedzielę, 3 marca o godz. 12.15 z parkingu przy kościele. W drodze powrotnej odwiedzimy sanktuarium w Niepokalanowie i tam weźmiemy udział w nabożeństwie Gorzkich Żali. Koszt (łącznie z wejściówką na Misterium) wynosi 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Ofiary na kwiaty i artykuły dekoracyjne do Grobu Pańskiego złożyli mieszkańcy ul. Okopowej, Przesmyk, Ogrodowej i Krętej – 1386 złotych oraz ul. Cichej – 690 złotych. Bóg zapłać.

9. Tydzień temu taca inwestycyjna wyniosła 4268 złotych. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowania.

10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Jacka Klasia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.