24.03.2024 /Niedziela Palmowa/

2024-03-23

Niedziela Palmowa – 24.03.2024 r.

1. Dziś przypada Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele. Podczas Mszy Świętych odbywa się błogosławieństwo palm.

2. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta.

3. Porządek celebracji podczas Triduum Paschalnego:
W Wielki Czwartek o godz. 18:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
W Wielki Piątek o godz. 11:00 Droga Krzyżowa, a o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej
W Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 14.00, co pół godziny, w kościele będzie odbywało się błogosławieństwo pokarmów.

4. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00. Na tę Liturgię przynosimy ze sobą świece. Prosimy o zrobienie osłonek na świece, aby woskiem nie zalać ławek lub podłogi.

5. Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Prosimy asystę procesyjną o udział w procesji.

6. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.30. Pozostałe Msze Święte wg porządku niedzielnego.

6. Zgodnie z wolą Ojca Świętego ofiary składane w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na rzecz Bazyliki Grobu Pańskiego i chrześcijan w Ziemi Świętej.

7. Szczegółowy plan Triduum Paschalnego i adoracji przy Grobie Pana Jezusa został zamieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.

8. Prosimy wszystkich lektorów oraz osoby, które chcą włączyć się w czytanie i inne funkcje podczas Triduum Paschalnego o zgłoszenie się dzisiaj do zakrystii celem wpisania na konkretne posługi.

9. Próba dla mężczyzn, którzy będą uczestniczyli w obrzędzie obmycia nóg w Wielki Czwartek odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.30. Prosimy wszystkich o obecność.

10. Zbiórki dla ministrantów przed uroczystościami Triduum Paschalnego: środa o godz. 18.30, piątek bezpośrednio po Drodze Krzyżowej (ok. 11.30) i w sobotę o godz. 14.00.

11. Ofiary na kwiaty i artykuły dekoracyjne do Grobu Pańskiego złożyli mieszkańcy ul. Dobrzykowskiej – 1640 złotych. Bóg zapłać.

12. Tydzień temu taca inwestycyjna wyniosła 4518 złotych. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowania.