23.12.2018

2018-12-23

IV Niedziela Adwentu–23.12.2018 r.

1. Jutro przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. odprawiana będzie tylko o godz. 7.00. Pasterka w kościele filialnym w Sendeniu o godz. 21.00, natomiast w naszym kościele o godz. 24.00. Przed pasterką od godz. 23.15 zapraszamy na czuwanie przygotowane przez grupę muzyczną.
  2. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę.
  3. Pięknie dziękuję Radzie Osiedla Radziwie za przygotowanie wigilii dla mieszkańców i parafian w niedzielę 16 grudnia.
  4. Bardzo dziękuję wszystkim Osobom, które w dniu wczorajszym pomagały przy sprzątaniu naszego kościoła.
  5. Serdecznie dziękuję za przygotowanie żłóbka i dekoracji Bożonarodzeniowej: P. Kościelnemu Włodzimierzowi Panewskiemu,   Elżbiecie i Tomaszowi Owsik z Popłacina za ofiarowanie choinek, p. Wojciechowi Paszkiewiczowi, Ludwikowi i Antoniemu Kania, Robertowi Bor, Pawłowi Wysockiemu, Andrzejowi Ryczko, P. Elżbiecie i Andrzejowi Galant za pomoc w składaniu i strojeniu żłóbka, p. Owsik za sprzęt podnośniczy, p. Pawłowi Łakomemu, Ireneuszowi Skowrońskiemu i Łukaszowi Gościniak, ks. Łukaszowi i grupie młodzieży za strojenie choinek. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do dekoracji świątecznej z serca dziękuję.
  6. W środę mieszkańcy ul. Ogrodowej odnieśli obraz Matki Bożej do kościoła. W Uroczystość Trzech Króli – niedziela 6 stycznia – Obraz przejmą mieszkańcy ul. Okopowej (od najniższego numeru).
  7. Zachęcamy do nabywania świątecznego numeru Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.
  8. W kruchcie kościoła można jeszcze nabyć świecę wigilijną Caritas.
  9. Ministranci rozprowadzają figurki dzieciątka Jezus, sianko na wigilijny stół, opłatek, parafialne bombki, kartki bożonarodzeniowe Dochód przeznaczony jest na wakacyjne rekolekcje w górach.
  • Ofiary na odnowienie ołtarza złożyły Rodziny: z Dobrzykowskiej-100 i 200 zł., ul. Kapitańskiej 200- zł. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.
  • Taca w pasterkę i pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia przeznaczona będzie na renowację ołtarza głównego naszego kościoła.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Elżbietę Jakubowską, Mariana Graczyka, Andrzeja Cywińskiego, Tadeusza Wiśniewskiego i Aleksandrę Grabowską.