2.12.2018

2018-12-02

I Niedziela Adwentu–02.12.2018 r.

1. Dziś rozpoczyna się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i godnie przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Dziś po Mszy św. o 10:00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
  3. Msze św. o Matce Bożej w Adwencie, czyli Roraty będą odprawiane o godz. 7.00. Zapraszamy do udziału w Roratach z lampionami. Dzieci w sposób szczególny zapraszamy do udziału w Roratach w środę (oprócz 5 grudnia), a po Mszy św. zapraszamy do sali kominkowej na poczęstunek.
  4. Dziś o godz. 16.10 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nieszpory o NMP.
  5. W dniach 5 i 6 grudnia naszą Parafię nawiedzą Relikwie św. Stanisława Kostki. Msza powitania Relikwii w środę o godz. 18.00. Natomiast w czwartek 6 grudnia o godz. 9.00 nabożeństwo dla dzieci z Przedszkola i klas I-III Szkoły Podstawowej a o godz. 10.45 Msza pożegnania Relikwii z udziałem pozostałych uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
  6. W miesiącu grudniu K.Ż.R. modlą się za Parafię, aby poprzez Adwent dobrze przygotowała się do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  8. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  9. Od dzisiaj w kruchcie kościoła można nabywać świece wigilijne Caritas w cenie 6 zł-zwykła i 12 zł-kula. Nabywając świecę wigilijną pomagamy osobom najbardziej potrzebującym.
  • Sekcja Żeglugi na Wiśle Towarzystwa Przyjaciół Płocka Bractwa św. Barbary Ludzi działających na Wiśle zaprasza na obchody Dnia św. Barbary w Płocku na Mszę św. w intencji Wodniaków, która zostanie odprawiona w płockiej katedrze 4 grudnia o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu p. Organista roznosić będzie opłatek od godz. 15.00:

– poniedziałek – ul. Sukcesorska, Leśna, Sucha, Gromadzka, Piaskowa i

Kręta

– wtorek – ul. Cicha i Wąska

– środa – ul. Gąbińska i Sannicka

– czwartek – ul. Ogrodowa i Okopowa

– piątek – ul. Górka numery parzyste i nieparzyste

• Ofiary na odnowienie ołtarza złożyły Rodziny: z Cichej-100 zł., ul. Zielonej-100 zł. i ul. Okopowej-200 zł. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.
  • Za tydzień taca będzie tacą inwestycyjną.