16.09.2018

2018-09-15

XXIV Niedziela Zwykła–

1. Biskup Płocki Piotr Libera przekazuje radosną wiadomość, że w dniach 25 i 26 września 2018 r. odbędzie się w Płocku 380 Zebranie Konferencji Episkopatu Polski.
  2. Zaproszenie Biskupa Płockiego na uroszystą Mszę Św. z udziałem Episkopatu PolskiCzcigodni Księża,
    Kochani Diecezjanie!

Pragnę podzielić się z Wami radosną nowiną, że już niedługo, w dniach 25 i 26 września 2018 roku odbędzie się w stolicy naszej diecezji, w Płocku, 380. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Jest to historyczne wydarzenie, zważywszy na to, że Diecezja Płocka po raz pierwszy będzie gościła wszystkich polskich biskupów. Główną inspiracją dla obrad polskiego Episkopatu w Grodzie  Krzywoustego jest przeżywany przez nas Rok Jubileuszowy – św. Stanisława Kostki. Jest on patronem dzieci i młodzieży oraz patronem naszej diecezji. Urodził się i wychowywał, jak wiemy, w Rostkowie k. Przasnysza. Wraz z całym Episkopatem pragniemy dziękować Bogu za tego wielkiego Świętego z Mazowsza, który jest wciąż aktualnym przykładem i inspiracją pięknego i szlachetnego życia, nie tylko dla osób młodych.

Serdecznie zapraszam Was na uroczystą Mszę św., która będzie celebrowana we wtorek 25 września br. o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Płocku z udziałem polskich księży biskupów. Będzie jej przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Ks. Arcybiskup Salvatore Pennacchio, zaś homilię wygłosi Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Moje zaproszenie kieruję do Kapłanów i Sióstr zakonnych, Osób życia konsekrowanego oraz do Wiernych świeckich. Będę się cieszył obecnością dzieci i młodzieży ze szkół i uczelni wyższych, organizacji młodzieżowych i grup formacyjnych, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń naszej diecezji (Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Klubu Inteligencji Katolickiej i wielu innych).

Pragnę również poinformować, że drugi dzień obrad Konferencji Episkopatu Polski w Płocku, tj. 26 września br., rozpoczniemy z księżmi biskupami Eucharystią o godz. 7.30, celebrowaną w płockiej farze, czyli kolegiacie pw. św. Bartłomieja. Głównym celebransem będzie wówczas Przewodniczący Episkopatu Polski, Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, a homilię wygłosi Ks. Biskup Marek Solarczyk.

Mam nadzieję, drodzy Siostry i Bracia, na liczny udział naszych wiernych w uroczystej Mszy św. wieczorem we wtorek 25 września br. i na wspólną modlitwę z pasterzami Kościoła naszej Ojczyzny przeżywającej stulecie odzyskania swojej niepodległości. Przesyłam Wam serdeczne pozdrowienia z Tumskiego Wzgórza

.

3. We wtorek przypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, szczególnie młodzież i dzieci.
  4. . Dziękujemy dzieciom, rodzicom i ks. Łukaszowi, którzy w dniu wczorajszym byli na pielgrzymce w Rostkowie, miejscu narodzin św. Stanisława Kostki.
  5. Spotkania w tym tygodniu; w środę o godz. 18.30 z lektorami; w czwartek o godz. 18.30 z Odnową w Duchu Św.; w piątek o godz. 17.00 z ministrantami; w sobotę o godz. 9.00 – schola
  6. Rodzice dzieci klas trzecich do końca września proszeni są o zwrot deklaracji do I Komunii Św. Natomiast kandydaci do sakramentu bierzmowania muszą do końca września złożyć deklaracje podpisane przez rodziców
  7. Ofiary na odnowienie ołtarza złożyły Rodziny: z ul. Popłacińskiej- 100 zł., ul. Ogrodowej- 100 zł., ul. Kolejowej- 100 zł., ul. Zielonej- 50 zł., Koła Żywego Różańca nr 6-200 zł., nr 7-250 zł., nr 8-200 zł., nr 10-200 zł., nr 11-150 zł., nr 12-150 zł., nr 13-200 zl., nr 14-200 zl. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary
  8. Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną. Za złożone ofiary składam serdeczne podziękowania.
  9. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności sp. Stanisława Bieńka i Tadeusza Grzymałę.