14.10.2018

2018-10-13

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na Fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom, Pedagogom życzymy wielu łask Bożych w odpowiedzialnej misji kształtowania i wychowania młodego pokolenia.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych, które będą przeżywały Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św.
  4. We wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 będzie możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II. Z tej okazji w tym dniu w płockiej katedrze, o godz. 19.00 odbędzie się jubileuszowy koncert. Wykonawcami będzie czwórka znanych polskich solistów: Dorota Osińska, Natalia Schroeder, Michał Gasz i Janusz Kruciński.. Towarzyszyć im będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna.
  5. W środę o godz. 18.30 spotkanie Akcji Katolickiej (sala kominkowa).
  6. W czwartek 18 października przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Łukasza. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych w posłudze kapłańskiej i duszpasterskiej.
  7. Obraz Matki Bożej zakończył nawiedzać Rodziny przy ul. Górka. W środę obraz Matki Bożej przejmą mieszkańcy Wygon. (od najniższego numeru).
  8. Ofiary na odnowienie ołtarza złożyły Rodziny: z Popłacina-100 zł., ul. Okopowej-200 zł, ul. Tartacznej-200 zł., ul. Sannickiej-50 zł.  Serdecznie dziękuję za złożone ofiary.
  9. Dzisiejsza taca jest tacą inwestycyjną. Za złożone ofiary składam serdeczne podziękowania.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Janinę Durma i Mariannę Malesa.