WSPÓLNOTY

MODLITEWNE W PARAFII

KOŁA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

2018-06-20

Koła Żywego Różańca w Parafii istnieją od kilkudziesięciu lat. Do ich powstania przyczynił się Ks. prałat Aleksander Strużyński. Obecnie w Parafii istnieje 15 kół: 13 w Radziwiu, 2 w Sendeniu, 1 w Dierzązni i 1 w Popłacinie. Każde koło ma swoją zelatorkę. Zelatorką wszystkich kół w Radziwiu jest Jadwiga Gościniak. Każdego miesiąca w kościele parafialnym sprawowana jest msza św. w int. kół z kazaniem i oprawą liturgiczną dyżurującego koła. Każdej niedzieli po Sumie określone koło modli się na intencję miesiąca, wcześniej wskazaną przez opiekuna. Członkinie kół modlą się za alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku i każdego miesiąca składają ofiarę pieniężną na stypendium kleryckie. Podczas rekolekcji parafialnych, Triduum Paschalnego, angażują się w liturgię nabożeństw. Przewodniczą adoracjom z okazji 40-to Godzinnego Nabożeństwa, Wielkiego Tygodnia, I –Piątków Miesiąca.

Wróć do listy wspólnot parafialnych…