Przygotowanie do I Komunii Świętej w naszej parafii

2018-09-12

Spotkania formacyjne dla dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą będą odbywały się  co miesiąc po Mszy św. o godz. 16:30. Na bieżąco będą podawane inf. w ogłoszeniach parafialnych i na stronie parafialnej i na facebooku (wydarzenie KomuniaRDW2019) Uroczystość komunijna odbędzie się w niedzielę 12 maja 2019 o godz. 11:30.

Deklaracje do I Komunii dzieci klas III otrzymały w szkole na katechezie.

Jakie dokumenty dołączamy do deklaracji?

Miejsce chrztu Miejsce zamieszkania Potrzebne dokumenty

parafia św. Benedykta

Deklaracja rodziców
parafia św. Benedykta inna parafia Deklaracja rodziców  + zgoda z parafii
inna parafia parafia św. Benedykta Deklaracja rodziców + akt chrztu
inna parafia inna parafia Deklaracja rodziców + akt chrztu + zgoda z parafii

Rodzice dziecka składają Deklarację Rodziców Dziecka do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w parafii pod wezwaniem św. Benedykta w Płocku do 31 września 2018 r.

Po zapoznaniu się z wymaganiami, jakie Kościół i parafia stawia dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzicom,

W poczuciu  odpowiedzialności za wychowanie religijne dziecka   Rodzice zobowiązują się do wypełnienia następujących warunków:

• W każdą niedzielę i święto nakazane uczestniczyć razem z dzieckiem we Mszy świętej
  • Pomagać dziecku w przyswojeniu sobie obowiązującego materiału z Katechizmu,
  • Systematycznie brać udział w spotkaniach wyznaczonych przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie do Pierwszej Komunii
  • W miarę możliwości uczestniczyć z dzieckiem w nabożeństwach:
    • Różaniec (październik),
    • Roraty (Adwent),
    • Droga Krzyżowa (Wielki Post),
    • Nabożeństwa majowe (maj)
  • Wspierać nasze dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia
  • Współpracować z osobą prowadzącą w parafii przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.

Odpowiedzialnym za przygotowanie Uroczystości I Komunii św. jest ks. Łukasz Chruściel,

Kontakt: 519101770, e-mail:lukaszchrusciel@wp.pl

SPOTKANIA Z RODZICAMI DZIECI KOMUNIJNYCH

UWAGA MOŻE ULEC ZMIANIE

1. PAŹDZIERNIK

Zadania rodziców w przygotowaniu dziecka do I Komunii Świętej; sprawy organizacyjne. „Różaniec modlitwą całej rodziny” (POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCÓW)

1. LISTOPAD

Zobowiązania wynikające z sakramentu chrztu św. dziecka. Wybór osób odpowiedzialnych za „techniczną” stronę przygotowań do I Komunii św.!!!! Omówienie spraw dotyczących fotografa i zdjęć podczas I Komunii św.

1. GRUDZIEŃ

Poświęcenie medalików,  pobór miar strojów liturgicznych dla wszystkich dzieci, Roraty; błogosławieństwo figurek Dzieciątka Jezus do żłóbka, Konkurs na rodzinną szopkę i wystawa.

1. STYCZEŃ

Poświęcenie książeczek do nabożeństwa. O wychowaniu dziecka do modlitwy i o modlitwie z dzieckiem.

1. LUTY

Spotkanie z rodzicami o Eucharystii i świętowaniu niedzieli.

1. MARZEC

Rekolekcje parafialne, Droga Krzyżowa

1. KWIECIEŃ

Poświęcenie PALM Konkurs na najpiękniejszą i najdłuższą palmę. Spotkanie z rodzicami: O pierwszej spowiedzi i przygotowaniu do niej dziecka. Sprawy organizacyjne.

1. MAJ

Próby przed I Komunią Świętą, przygotowanie kościoła na uroczystość I Komunii św.

12 MAJA – UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

1. BIAŁY TYDZIEŃ